Loading...
СКАНДИНАВСЬКИЙ 2018-08-04T11:54:45+03:00

Скандинавський

Скандинавський стиль не можна назвати новим напрямком архітектури та дизайну, він має свою багаторічну історію. Беззаперечний вплив на скандинавський стиль надали географічне положення країн Скандинавії і неповторний колорит цих місць. Інтересом до національних традицій обумовлена і неповторність скандинавського стилю в архітектурі і дизайні.

Дуже характерною рисою для інтер’єрів у скандинавському стилі можна вважати використання натуральних природних матеріалів, таких, як дерево і камінь. Натуральні матеріали використовуються при зовнішній і внутрішній обробці, підкреслюючи ту обставину, що скандинавський стиль був народжений нащадками вікінгів і суворих північних народів.

Колірна гамма, характерна для скандинавського стилю в архітектурі та інтер’єрі, більш схильна до застосування світлих тонів і відтінків. Обов’язкова наявність теплих тонів, таких як молочний, жовтий підкреслюють у скандинавському стилі прагнення народів, що населяють ці місця, до тепла і сонячного світла.

У декорі скандинавського стилю поряд з вишуканістю і м’якістю присутня якась дикість і первісність, ймовірно, успадкована від стародавніх вікінгів і мореплавців, які  колись населяли ці місця і відчутний історичний вплив на народження такого напрямку, як скандинавський стиль. Невисокі і неодмінно світлі меблі, обов’язково з природних матеріалів, так само вважаються однією з характерних особливостей скандинавського стилю.

Найчастіше, для виготовлення меблів, і для того, що б підкреслити скандинавський стиль, використовують натуральне дерево світлих тонів, застосовуючи для контрастності яскраві тканинні чохли і приділяючи величезне значення сонячному світлу.

Контрастні подушки і м’які килими часто стають доповненням до інтер’єрів у скандинавському стилі. А чохли яскравих кольорів надають контрастності всьому інтер’єру. Дуже характерним проявом скандинавського стилю можна назвати і достаток різної зелені в інтер’єрі. Квіти у вазах і горщиках, обов’язково живі, – скандинавський стиль повністю виключає імітацію зелених насаджень.

Сучасний скандинавський дизайн також характеризується спокійною монохромною кольоровою гамою, мінімалістичним, але вельми затишним інтер’єром.

Широко застосовується дерево світлих відтінків натуральної екологічної обробки (клен, ясен, світлий дуб, береза, сосна). Нефарбоване дерево, лише злегка захищене шаром прозорого лаку, виглядає дуже природно. У текстилі й оббивці меблів також застосовуються натуральні тканини (льон, бавовна).

Яскраве освітлення і багато джерел світла. Відкрите планування житлових приміщень. Кухні строгих, лаконічних форм зі світлих порід дерева. У кухні панує чистота і порядок. Кругом велика кількість простору, світла і повітря.

Сучасний дизайн скандинавських авторів відрізняє лаконічність і оригінальність ідей в декоративних предметах інтер’єру, освітленні, меблях.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian