Loading...
РЕНЕСАНС 2018-08-02T19:23:43+03:00

Ренесанс

Новий стиль, названий сучасниками стилем Відродження, привніс в мистецтво і культуру середньовічної Європи новий дух свободи і віри в безмежні можливості людини. Вперше, за півтори тисячі років, людина знову стала творцем краси і вільним мандрівником, охочим побачити і відчути його навколишній світ, він знову готовий до відкриттів і сміливих рішень.

Нова естетика відбилася і на дизайні інтер’єру: тепер йому характерні великі приміщення з округленими арками, обробка різьбленим деревом, самоцінність і відносна незалежність кожної окремої деталі, з яких набирається ціле.

На відміну від готики, ренесанс не успадкував її популярність у наших сучасників. Можливо, естетика ренесансу занадто гармонійна і лаконічна для сьогоднішньої архітектури. Ренесансні принципи побудови простору і декоративні прийоми універсальні, і цілком могли б застосовуватися в будь-якому столітті для вирішення різноманітних художніх завдань. Наприклад, в епоху Відродження стало модним прикрашати внутрішні приміщення фрескою.

Такий декор з використанням просторового живопису допомагав зорово розширити простір кімнати, зробити його динамічним і легким. На тлі декоративної пишноти ренесансу обстановка інтер’єрів доволі скупа – в одному приміщенні рідко знаходилося більше трьох предметів меблів. Зате великі вікна з широкими укосами, що нагадують раму картини, здатні суттєво змінити характер інтер’єру, залити його сонячним світлом і прикрасити весняним пейзажем.

В інтер’єрі ренесансні риси вгадуються за особливою ясністю і чистотою композиційних рішень, властивих цьому стилю. Світлий, наповнений повітрям простір, як правило, симетричний. Глибока перспектива, пропорційність, гармонійність форм – обов’язкові вимоги естетики ренесансу. Характер внутрішнього простору багато в чому визначається склепінчастими стелями, плавні лінії яких повторюються в численних напівкруглих нішах.

Побудова симетричної композиції відштовхується від одного центрального елементу, виступаючого як вісь цієї симетрії. Наприклад, таким елементом може стати камін, формально і психологічно, що знаходиться в центрі уваги. Доповнити картину можуть профільовані карнизи та ліпні фрагменти, які в даному випадку виглядають важкувато. Незважаючи на те, що урочистість у певній мірі була властива ренесансу, ця занадто помпезна обробка може бути віднесена, швидше, до його пізнього періоду, в якому вже зародилися барочні тенденції.

Головна архітектурна ідея Ренесансу – правило золотого січення, що можна знайти в струнких формах карнизів і колон, фронтонів і пілястрів. Невід’ємними рисами стилю є канделябри та всюдисущі купідони. Часто використовуються плетінки і фестони, арабески і картуші, грифони і голови левів. Для виготовлення аксесуарів в стилі Ренесанс застосовуються екзотичні породи дерева, горіх і світлий дуб, популярний піщаник і дорога слонова кістка, мармур і натуральний камінь. Кольори дуже різні – від темних і яскравих до світлих пастельних тонів, включаючи білі.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian