Loading...
ПРОВАНС 2018-08-04T11:40:51+03:00

Прованс

Стиль Прованс стає все більш популярним в дизайні і декорі інтер’єрів. Самобутність, неповторність і чарівність простоти і витонченості форм все активніше входить в наш повсякденний побут.

Прованс – південна провінція Франції, розташована на узбережжі Середземного моря. Дивне і неповторне місце, назавжди підкорює серця людей, які хоча б одного разу побували тут.

Шанувальниками Провансу були відомі поети і художники. Чарівність цього краю відображена на полотнах Матісса і Пікассо, Поль Сезанн знайшов у Провансі свій самобутній творчий почерк. Ван Гог, закоханий у Прованс, писав: «природа тут така, що починаєш відчувати, що таке Колір».

Природа цього краю вмістила в себе пишність фарб неба і моря на тлі низки скель і сріблястої зелені олив, надзвичайну легкість повітря і гру сонячних відблисків, поля соняшників і верес. Це земля дубів і сосен, земля приголомшливих ароматів, оливкової олії, меду і сиру.

Прованс відомий в усьому світі не лише своїми прянощами, трюфелями і лавандовим полями. Вже більше століття тому всіх підкорив самобутній, неповторний стиль прованських інтер’єрів, в яких відбилася краса природи, прагнення прованців до самобутності, гармонії і простоти.

Основа стилю – дух старовини, непомітної і чарівної. Злегка потерті і потріскані поверхні, старі меблі, нерівно обштукатурені стіни. Прованський стиль будинку визначає, перш за все, внутрішнє оздоблення приміщення, меблі і, звичайно ж, фарби. Інтер’єрам Провансу властива пастельна гама з яскравими кольоровими акцентами, грубувата штукатурка з оголеною подекуди цегляною або кам’яною кладкою.

Меблі дерев’яні, без особливої вишуканості, але зроблені на замовлення. Їх чарівність в не серійності, самобутності розпису і підбору кольору. Розписують фасади меблів великими, соковитими або дрібними і ніжними квітами.

Розпис наносять на світлий фон або створюють квітковий орнамент, що привносять в інтер’єр яскраві фарби середземноморських квіткових полів. Шафи, комоди, фасади кухонь можуть покривається воском або фарбуються в теракотові, зелені або сині кольори, створюючи яскраві плями на тлі світлих стін.

Для стилю Прованс характерні прямокутні присадкуваті шафи, комоди і буфети, широкі лавки, дерев’яні столи, стільці з плетеними спинками і сидіннями.

Ведучими в прованських інтер’єрах стали кольори теракоти, лаванди і соняшників. Яскраві відтінки розбавляються білим – вибіленим сонцем деревом або світлою фарбою поверх.

Обов’язковий атрибут інтер’єру потемнілі від часу дерев’яні балки під стелею, дерев’яні камінні полиці з явними слідами часу. У класичному варіанті полиці вбудовані в ніші.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian