Loading...
ПОП-АРТ 2018-08-02T18:34:51+03:00

ПОП-АРТ

Поп-арт – напрямок у мистецтві минулого століття, а основна відмінність його від раніше існуючих течій – звернення до естетики товарів масового споживання. У цьому сенсі поп-арт – стиль бездуховності, недарма його хрестоматійні зразки – роботи Енді Ворхола – готувалися за допомогою тиражної техніки. А ще один еталонний прийом Ворхола – нескінченне повторення одного і того ж образу, будь це навіть сцени катастроф, – змушує аудиторію ставитися до зображення байдуже, не відчуваючи емоцій. Тому, забігаючи вперед, скажемо: як і Хай-тек, Поп-арт – інтер’єр «на любителя».

 

Досить хуліганська назва напрямку має два основні трактування: скорочення від popular art (англ. популярне мистецтво) або звуконаслідування (pop – бавовна, удар; в такому значенні слово вживалося в коміксах, значення яких в естетиці Поп-арту, думаємо, зрозумілий). При цьому другий зміст слова англійського слова “pop” залишається незмінним. Це вигук (“хлоп” або “бух”) все з тих же коміксів. Інтер’єр, виконаний у дусі Поп-арту, незмінно привертає до себе увагу несподіваними епатажними прийомами.

Розквіт Поп-арту як напряму в мистецтві припав на 60-і роки, при тому, що «тимчасові рамки» його візуальних образів (голлівудські зірки, образи гангстерського кіно, культові персони естради, політики, а також неживі вже без всяких сумнівів предмети, такі як хрестоматійна банка супу Campbell, Coca-Cola і, звичайно ж, банкноти) значно ширше: це 30-70-і роки ХХ століття.

Стиль поп-арт, який захопив у 50-60-ті роки XX ст. Америку, а потім і Європу, сьогодні більше асоціюється з картинками героїв коміксів (творіннями Роя Ліхтенштайна) і багаторазово дубльованими зображеннями супів Кемпбелл, банок кока-коли, а також портретами Мерилін Монро та Елвіса Преслі роботи Енді Уорхолла.

У меблях поп-арт асоціюється з обтічними формами і “кислотними” квітами. Абстрактний малюнок  яскравого забарвлення, глянсові поверхні і, звичайно ж, пластик, винайдений у ті роки, – невід’ємні ознаки цього напрямку в дизайні.

Народившись як демократичне мистецтво, Поп-арт став стилем для обраних, “для тих, хто розуміє”.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian