Loading...
КІТЧ 2018-08-02T18:25:00+03:00

Кітч

Визначення “Кітч-інтер’єр” з’явилося відносно недавно і визначає новомодну категорію інтер’єрів. Основною ідеєю Кітчу є насмішка над історією і художніми традиціями, смаками і стилями. Це свого роду нігілізм в архітектурі, який заперечує всі її попередні досягнення. Коли відвертий несмак стає принципом вибору, а в очі б’є дисгармонійне поєднування кольорів і предметів інтер’єру – його основна відмінна риса. Наприклад, позолочена ліпнина по карнизу, на яскраво-синій стелі – великі блискучі зірки, біля стін симетрично стоять діжки з пальмами, а підлога викладена керамічною плиткою зі східними мотивами.

Речі в стилі Кітч входять в моду, коли старі зразки хорошого тону приїдаються і викликають нудьгу, а нова естетика ще не сформувалася. Історично це зазвичай збігається з якимись кризами: соціальними чи економічними, коли обстановка стає нестабільною, а суспільство чекає змін. І тому, мода на речі в такому стилі досить короткочасна.

Але завжди існує певна кількість людей, у характері яких присутній особливий світогляд від природи, їм подобається дивувати навколишніх, спростовувати авторитети. Такі люди в будь-яку епоху, оригінально одягаються і настільки ж оригінально обставляють своє житло. Так що Кітч, як стиль, присутній постійно і у всьому. Він народжується за надмірного багатства або пересиченості, любові до епатажу або, навпаки, кидає виклик бідності.

В даний час Кітч у всьому світі багатоликий і звернений до різних категорій споживача. Кітч входить до числа засобів широкого впливу на громадську свідомість. Він розрахований на споживача, який не знає мистецтва. Є кітч, розрахований на городян другого покоління, яке вже засвоїло атрибути міських інтер’єрів, і має поверхневе зіткнення з культурою. Їх смаки орієнтовані зазвичай на еклектичні інтер’єри.

Є Кітч, який оперує елементами авангардного мистецтва, він позначається в зовнішніх атрибутах і призначений тим, хто прагне увійти до складу еліти. Зазвичай, у цьому випадку, в інтер’єрах використовується імітація новаторства.

Іноді інтер’єри в стилі кітч проникають і в саму еліту, що розчарувалася в технізованому оточенні. Кітч стає модним явищем, стираючи поняття хорошого і поганого смаку. У стилі кітч переважає беззмістовна видовищність. Набір засобів може бути різноманітний, але він звернений до некваліфікованого і пасивного сприйняття.

У той же час стиль Кітч, в силу масовості, “народності”, може служити джерелом нових ідей для дизайнерів інтер’єрів, а також звичайних людей, які володіють достатнім смаком для того, щоб не перевантажити обстановку свого будинку зайвими прикрасами і надлишковими елементами декору.

Для інтер’єрів у стилі кітч характерні сентиментальність, патетика, крикливість кольору, надлишок декору, навмисний еклектизм, підробки під дорогі матеріали.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian