ІНЖЕНЕРІЯ 2018-08-10T19:22:51+03:00

ІНЖИНІРИНГ

Інжене́рія — галузь людської інтелектуальної діяльності по застосуванню досягнень науки до вирішення конкретних проблем людства. Це реалізується через застосування як наукових знань, так і практичного досвіду до створення корисних процесів та технічних об’єктів, що реалізують такі процеси.

ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ

ВИТЯЖКА ТА ВЕНТИЛЯЦІЯ

До початку будівництва будинку перед власником стоїть ряд проблем, пов’язаних з облаштуванням зручного проживання в ньому. Нормально функціонуючий повітрообмін у всьому будинку, і на кухні, зокрема, – це одна з найголовніших задач, яку необхідно вирішити ще на етапі проектування нового житла. Про те, як змонтувати своїми руками вентиляцію (витяжку) на кухні в приватному будинку і поговоримо.

Вимоги до витяжки на кухні в приватному будинку

Кухня – це приміщення надмірно збільшеної вологості та забрудненості повітря ароматами від приготування їжі, частками чадного газу, тому продуманий і добре організований процес постачання киснем в неї просто необхідний. Вентиляція на кухні приватного будинку повинна відповідати певним вимогам:

 • провітрювання має бути сформоване так, щоб утворені небезпечні виділення швидше розбавлялися чистим повітрям, після чого повністю виводилися за межі будинку;

Важливо! Приміщення кухні неодмінно обладнується вікном з кватиркою і двома каналами витяжки. Мінімальна висота стін кухонного приміщення при цьому становить не менше 2,2 м.

 • кількістю конфорок газової плити має відповідати певний обсяг приміщення (8 м3 – 2 конфорки, 12 м3 – не більше 3-х конфорок, 15 м3 і більше – 4);
 • швидкість і якість повітрообміну в кухні регулюється нормативними документами. У середньому вона становить 140 м3/год на кухні з газовою плитою і 110 м3/годину – з електричною панеллю.

Монтаж кухонної вентиляції

Увага! Перед тим як робити план вентиляції всього будинку рекомендується з’ясувати рівень забрудненості повітря того району, де буде побудований будинок, так як може знадобитися додаткове обладнання для очищення повітря.

Для найбільш ефективної циркуляції повітря у всіх приміщеннях побудованого будинку проробляються отвори, які відповідають за вхід і вихід кисню. Згідно  прийнятим нормам втяжний отвір розташовується над фундаментом на поверхні зовнішньої стіни. Витяжний  робиться на даху, причому височіє над дахом труба для виходу забрудненого повітря, яка становить не менш як 0,5 м.

При правильно розрахованій системі провітрювання рух повітря в приміщенні буде переміщатися по вентиляції з кімнат в кухню, звідки вже і буде виводитися назовні.

Особливу увагу приділіть вивченню питання правильного розташування каналів вентиляції, а також підбору якісних матеріалів. За допомогою спеціальних інженерних таблиць розрахуйте довжину і ширину прямокутного перерізу каналу, які б забезпечили швидкий та повний вивід відпрацьованих мас повітря назовні. Під час будівництва канал монтується до стіни будівлі.

Вентиляційний канал рекомендується використовувати з нержавіючої сталі. Стінки всередині труби-каналу повинні бути гладкими, щоб сажний наліт і жирні пари не чіплялися за задирки. Це полегшить вам догляд за вентиляцією. У приміщенні всі отвори захищають спеціальними гратами для запобігання попадання в них сторонніх предметів.

Інформація про природні вентиляції

Система природної вентиляції котеджу має певні відмінності від витяжки в багатоквартирному будинку. Тут необхідно подбати про хорошу циркуляцію кисню в кожній кімнаті. Тому однієї труби і одного вентиляційного отвору для приватного будинку буде мало. Це ціла система, яка складається з безлічі труб, ходів і виходів.

Однак при проектуванні і будівництві приватного будинку нерідко допускається багато помилок. У результаті виходить, що вентиляція повітря начебто і є, але на ділі вона не працює.

Основні помилки, допущені при проектуванні і монтажі вентиляції котеджу:

 • Неправильно розташовані вентиляційні отвори. За правилами вони розміщуються не нижче 10 см від поверхні стелі. На практиці ж їх розташовують набагато нижче, що призводить до застою відпрацьованих теплих мас у стелі.
 • Недостатня висота труби вентиляції призводить до зупинки руху повітря всередині каналу.
 • Спільна вентиляція сусідніх приміщень.
 • Кухня приватного будинку часто обладнується тільки примусовою вентиляцією, хоча за правилами в кухонному приміщенні має бути і отвір природного провітрювання.

Увага! Природна вентиляція – це простий і видатковий спосіб забезпечити себе і свою сім’ю свіжим киснем, однак, її необхідно виконати за всіма правилами.

Істотним недоліком природної вентиляції є те, що в кухні її частенько буває недостатньо. Це особливо відчувається при відсутності вітру або в жаркий період. Тому доводиться користуватися додатковими спеціально встановленими пристосуваннями, які допомагають збільшити приплив свіжого, очищення і видалення відпрацьованого повітря.

Примусова вентиляція на кухні

Цей тип вентиляції передбачає монтаж в отворах вентиляційної труби спеціального електрообладнання, яке буде штучно ганяти повітря. На кухні найпростіше встановити звичайну витяжку, що працює від електромережі і спрямовуючу відпрацьоване повітря на вулицю. Такий варіант буде непоганим рішенням в будинку з неправильно спроектованою вентиляцією. Кухонну витяжку розташовують безпосередньо над плитою на висоті 60-80 см, але не вище, в іншому випадку вона не зможе впоратися з роботою.

Дещо складнішим є варіант створення примусової (штучної) припливно-витяжної системи вентиляції, яка буде не тільки видаляти забруднене повітря, але і сприяти притоку свіжого одночасно. Таким чином, кухня буде частиною вентиляції всього котеджу. Також всю систему при необхідності легше обладнати фільтруючими і підігріваючими приладами.

Істотний недолік штучної вентиляції – це її висока фінансова затратність і надмірно складний монтаж, який під силу тільки фахівцям. Однак, заплативши і встановивши один раз таку вентиляцію, ви будете користуватися нею довгий час. До того ж вона більш надійна і стійка до перепадів температур і мінливості погодних умов.

Поради та рекомендації по установці витяжки на кухні

Що може бути простіше установки витяжки на кухні? Прочитав інструкцію і строго виконав те, що в ній написано. Пропонуємо додатково ознайомитися з деякими порадами, які не завжди зустрічаються в інструкції:

 • витяжки, виготовлені з алюмінію і нержавіючої сталі набагато міцніші і довговічніші;
 • фільтруючий матеріал у витяжці міняйте не менше 1 разу в 6 місяців;

Кондиціонер для будинку і квартири

На сьогоднішній день кондиціонер в квартирі став природним явищем. Пристрій може працювати в будь-який час року і ефективно підтримувати задані кліматичні параметри приміщення. Ціна кондиціонера в квартиру залежить від моделі обладнання, його функціональних можливостей і якості пристрою.

На ринку представлено безліч моделей кліматичного обладнання від дешевих до дуже дорогих. Кондиціонер для квартири купити можна як у звичайних магазинах, що реалізують побутову техніку, так і в спеціалізованих центрах. Величезний асортимент обладнання, представлений в різних організаціях, змушує потенційного покупця неабияк подумати, перш ніж зробити вибір.

На ринку представлено безліч моделей кліматичного обладнання від дешевих до дуже дорогих. Кондиціонер для квартири купити можна як у звичайних магазинах, що реалізують побутову техніку, так і в спеціалізованих центрах. Величезний асортимент обладнання, представлений в різних організаціях, змушує потенційного покупця неабияк подумати, перш ніж зробити вибір.

Види кондиціонерів для домашнього використання

Для того щоб визначитися, який купити кондиціонер в квартиру, необхідно не тільки вивчити наявні на ринку пропозиції, а й знати основні типи кліматичного обладнання. На сьогоднішній день існує можливість купити кондиціонер для квартири, виконаний в одній з трьох конструкцій. Віконні і мобільні установки, а також повноцінні спліт-системи відрізняються як за своєю конструкцією, так і за зовнішнім виглядом.

 • Віконні кондиціонери

Коли виникає питання, який кондиціонер купити в квартиру, варіант з віконним обладнанням приходить на думку перш за все. Відмінною рисою подібного обладнання є той факт, що на віконні кондиціонери для будинку ціна невелика, ще й досить прості в установці. До недоліків подібної конструкції відноситься підвищений рівень шуму при роботі і великий розмір пристрою, який може перекрити огляд з вікна. Віконний кондиціонер в будинку поступово втрачає свою популярність, поступаючись аналогічним пристроям, які мають іншу конструкцію.

 • Мобільний кондиціонер
 • Переносний кондиціонер в квартиру, має назву мобільного, коштує дорожче аналогічних моделей віконного типу. До переваг пристрою відноситься легкість установки. Для того, щоб змонтувати переносний кондиціонер в квартиру, необхідно вивести трубу для відводу нагрітих повітряних мас за стіни приміщення.Коефіцієнт енергетичної ефективності подібних пристроїв досить низький, хоча мобільний кондиціонер будинку може вирішувати завдання охолодження повітря протягом тривалого тимчасового інтервалу. Мобільні кондиціонери для квартири ціна на які доступна для більшості покупців, вимагають постійного обслуговування, так як кондинсуюча рідина стікає в спеціально передбачений піддон. Власнику приміщення необхідно періодично спустошувати піддон.
 • Спліт-системи
 • Кондіціонери спліт системи для квартири мають конструкцію, відмінну від наведеного вище обладнання. Відмінною рисою подібних комплексів є наявність внутрішнього та зовнішнього модуля. Спліт системи для будинку в процесі експлуатації практично не шумлять.Внутрішній модуль спліт системи для будинку зазвичай монтується на стіні або вбудовується в стельове покриття. Залежно від конструкції обладнання і типу установки внутрішні модулі можуть бути декількох типів.

Кондиціонери спліт системи для квартири оснащуються модулями, розміщеними всередині приміщення, і мають стельове, настінне, підлогове і інші варіанти виконання. Вибір моделі обладнання здійснюється в залежності від уподобань і вимог клієнта. Тип монтажу внутрішнього блоку необхідно обов’язково враховувати, якщо виникла необхідність придбати кондиціонери для будинку ціни на які знаходяться на досить високому рівні, в порівнянні з віконними і мобільними установками.

Основні характеристики кліматичного обладнання

До того як остаточно визначитися, який купити кондиціонер для будинку, необхідно самостійно розрахувати необхідну для охолодження приміщення потужність обладнання. При розрахунках слід мати на увазі, що кондиціонер в квартирі витрачає один кіловат електроенергії на охолодження десяти квадратних метрів площі.

Для того, щоб визначитися, який кондиціонер для будинку купити, власнику нерухомості слід робити вибір з урахуванням наступних факторів:

 • Розташування квартири, будинку або іншого приміщення, призначеного для монтажу кліматичного обладнання.
 • Наявність вікон і дверей на сонячних сторонах приміщення.
 • Кількість людей, які постійно або тимчасово перебувають в кімнаті.
 • Ступінь захисту віконних прорізів шторами.
 • Габарити віконних прорізів.

Питання, який купити кондиціонер в квартиру прямо залежить від насиченості приміщення побутовою технікою, а також від обсягу тепла, яке нею виділяється.

Ціна кондиціонера в квартиру прямо залежить від потужності пристрою, тому всі розрахунки треба виконувати максимально ретельно і якісно. Крім того, якщо купити кондиціонер для будинку недостатньої продуктивності, його може не вистачити для створення необхідних кліматичних умов в приміщенні.

Кондиціонери для великих будівель і приміщень

Сучасне обладнання для створення прийнятного мікроклімату є обов’язковим пристроєм для оснащення офісних і адміністративних приміщень, споруд комерційної діяльності. Адже кондиціонери для великих будівель і приміщень здатні створити спеціальний температурний режим, який впливає на працездатність співробітників, на їх здорове перебування в кімнатах і позитивне мислення.

Встановивши кліматичне обладнання на складах, торгових площах, в офісних будівлях, готелях і ресторанах, власник отримає підвищення трудової діяльності від своїх співробітників, комфорт для клієнтів, а відповідно, і збільшення свого доходу. Сьогодні більшість бізнесменів визнають, що установка кондиціонерних систем є економічно вигідним вкладенням.

 • вентилятор з великою потужністю і надмірно сильним потоком повітря, що видаляється, може закупорити повітропровід. Таким чином, всі летючі пари і неприємні запахи будуть збиратися в кухні та прилеглих кімнатах;
 • вентиляційні канали та повітроводи час від часу необхідно очищати від скупчень сажі та жирного нальоту;
 • у великій по площі кухні (більше 15 м2) необхідно додатково передбачити два вентиляційних канали. Один для наповнення приміщення свіжим повітрям, інший — для кухонної витяжки.
 • Як ви вже зрозуміли, у створенні хорошої вентиляції на кухні немає нічого складного. Головне, дотримуватися всіх рекомендацій і порад, і чисте свіже повітря, здорова атмосфера вам забезпечені.

Влаштування автономних систем опалення. Монтаж систем опалення

На сьогоднішній день існує великий асортимент автономних систем опалення, які спрямовані на обігрів приміщення.

Гідравлічна система опалення (вода) – це закольцований контур з труб, опалювальних радіаторів і звичайно ж самого котла, заповненого водою, циркулюючою по трубах.

Гідравлічні системи опалення бувають

 • З природною циркуляцією теплоносія (гравітаційна).

Система природної циркуляції теплоносія (води), використовує в собі простий фізичний ефект-розширення рідини при нагріванні і повернення в вихідний стан при остиганні.

 • З примусовою циркуляцією теплоносія (примусова).

В системі с примусовою циркуляцією самим головним елементом є насос, який примушує рухатися воду (теплоносій) по замкнутій системі. Передбачувана потужність водяного насоса має бути розрахована для повного подолання супротиву в трубах, ухилянням поворотів і підйомах в системі опалення дому або іншого приміщення.

Види опалювальних котлів

Перед вибором опалювального котла необхідно враховувати наступні його характеристики:

 • Одноконтурні – забезпечують тільки обігрів приміщення;
 • Двоконтурні – забезпечують отримання гарячої води і тепла;
 • Турбовані – примусовий викид продуктів горіння;
 • Димохідні – природний викид (природна тяга).

Всі перераховані котли працюють однаково і відрізняються способом подачі кисню в камеру згоряння і виводом продукту горіння.

В даний час на ринку представлені котли, які працюють:

 • На природному газі – універсальне рішення для газифікованих населених пунктів,

тому що забезпечують найнижчу вартість 1 Гкал виробленого тепла. Крім цього, даний вид палива найбільш безпечний і екологічний, і що немало важливо на сьогодні, більш економічний у порівнянні з іншими аналогами.

 • На різних видах рідкого і твердого палива – використовуються там, де відсутній

газопровід або в якості додаткового (резервного) пристрою в системі теплозабезпечення приміщень.

 • На електриці – мають досить вузьку область застосування через вартість

енергоспоживання на сьогодні або неможливості встановити будь-який інший котел.

Установка автономного опалення заміського будинку або в новобудовах передбачених для цієї мети, дуже важливий захід, який дозволяє забезпечити комфортний стан в приміщенні в будь-який період року. Всі проектні і монтажні роботи виконують спеціалісти нашої компанії. Для того, щоб роботи були виконані якісно з максимальним ефектом, співробітниками нашої компанії виконується теплотехнічний розрахунок приміщення. В нього входить перевірка стін, підлоги і перекриття на тепловтрати, перевірка стану віконних і дверних отворів. Після розрахунку проводиться підбір обладнання для приміщення і надається розрахунок вартості монтажних робіт по опаленні.

Різновиди радіаторів

 • Чугунні – добре передають тепло, можуть витримувати високі тиски в системі. Але

при цьому вони важкі і не вписуються в вимоги сучасного дизайну.

 • Алюмінієві – дуже легкі, оснащені високою теплопередачею, мають благородний,

естетичний вигляд. Але відносно дорогі і не завжди здатні витримати високий тиск в системі. В основному розраховані для використання в приватних будинках, де робочий тиск від 1,5 до 2,5 атмосфер.

 • Сталеві – оптимальні по ціні, оснащені високою тепловіддачею, виготовляються з

високоякісної легірованої сталі. Розраховані для використання в багатоквартирних будинках, де тиск в системі може перевищувати 2,5 атмосфери.

 • Біметалеві – складаються з сталевих труб і якісного алюмінієвого корпусу. Сталеві

труби стримують високий тиск, а алюмінієві секції добре віддають тепло. Універсальні радіатори, які можна використовувати для будь-яких систем опалення.

Великі офісні будівлі

Для установки кондиціонерів в великих приміщеннях використовується обладнання, яке розраховане на такі великогабаритні площі. Кліматичне обладнання дуже важливе для сучасних компаній, адже сучасний офіс оснащений різноманітними пристроями, які нагрівають навколишню атмосферу, знижуючи комфортність умов перебування в такій кімнаті. Нагріванню повітря в кабінеті сприяють і великі віконні прорізи, рясне штучне світло.

Створити комфортну температуру в сучасному приміщенні можна тільки за допомогою великих кондиціонерів. Вони розраховані на відповідні габаритні приміщення. Саме тому в офісах і в великих кімнатах встановлюють спеціальне обладнання – промислові кондиціонери, сучасні спліт-системи. Також часто використовують мультизональне обладнання (VRF).

Використання кондиціонерів в магазинах і торгових об’єктах, спортивних залах

В торгових залах відбувається велике скупчення людей. Для їх комфортного перебування в залі використовують чиллер-фанкойли. Також велике скупчення охолоджуючого обладнання, вітрин які світяться, морозилок, торгових стелажів призводить до підвищення температури, яку найпростіше зробити комфортною за допомогою спеціальних кондиціонерів, так званих VRF. Також в таких будівлях і складах часто використовують спеціальне обладнання – руфтопи, які створюють комфортний мікроклімат.

Встановлюючи кондиціонерне обладнання в спортивних комплексах, необхідно враховувати той факт, що в таких місцях одночасно відбувається велике скупчення людей. Саме тому для спортивних залів застосовують напівпромислові спліт-системи, побутові кондиціонери, мультизональне обладнання, яке здатне обслуговувати відразу декілька кімнат. Таке сучасне обладнання просто справляється з поставленим завданням створення спеціального мікроклімату.

Застосування сучасних спліт-систем в готельному бізнесі

Як показує практика, для готелів найкращим варіантом створення комфортної температури є мультизональна система.
Переваги мультизональної системи:
• Тиха робота. Сучасна VRF здатна працювати беззвучно;
• Проста в установці. Монтаж системи не займає багато часу. Вона може
встановлюватися практично в будь-якому приміщенні;
• Економічно вигідна. VRF споживає мало електроенергії;
Здатна підтримувати задану температуру в кожному окремому номері готелю;
• Має сучасне оформлення. Мультизональна система ідеально підійде під будь-який
інтер’єр, доповнить і прикрасить його.
Вибір кондиціонерів для комерційних приміщень вимагає певних знань. Для вибору моделі кліматичного обладнання, для розрахунку його технічних можливостей необхідно володіти кваліфікованими навичками. Кондиціонери для великих будівель і приміщень краще всього вибирати, скориставшись послугами фахівців.

За весь час співпраці працівники фірми зарекомендували себе як кваліфіковані спеціалісти, які здатні вирішити практично весь спектр питань.

Ігор Пронь

Співпрацею задоволені, головне тримати все на такому ж рівні, проте оцінку поставив би 9 (за десятибальною системою), через те, що завжди є куди рости і розвиватись.

Дацюк Олександр
WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian