Loading...
ІНДІЙСЬКИЙ 2018-08-02T18:12:30+03:00

Індійський

Коли монголи вторглися в XVI ст. до Індії, на них чекала зустріч з однією з найдавніших світових цивілізацій. Близько 3000 р. до н.е. місто Мохенджодаро в долині Інду мало регулярне планування; через сильну вологість більшість споруд було виконано з обпаленої цегли. Жаркий клімат вимагав пристрою внутрішніх двориків; їх оточували просторі покої …

Приблизно в IV столітті до н.е. мова художніх форм піддалася глибоким змінам. Грецькі елементи змішалися з індійськими формотворними елементами, у результаті чого виник своєрідний новий світ форм. У цей період зазнали змін та форм меблі. Широко поширене низьке примітивне ліжко-каркас на чотирьох ніжках з пропущеними через них опорами. Площина для лежання була плетеною. Такі ліжка виготовляли з дорогого матеріалу і пишно прикрашали. Характерний індійський виріб – табурет з виточеними і покритими лаком ніжками і плетеним сидінням.

В Індії, багатої різними смолами, була високо розвинена техніка лакування і застосування її для декоративних цілей. Одним з методів було лакування кольоровими лаками швидкого висихання, в основному виточених елементів меблів. Інший метод – це багатошарове нанесення лаку з видряпуванням малюнку на його поверхні. Малогабаритні меблеві вироби і ящики виготовлялися з пап’є-маше лакованого досить складним способом. Для прикраси меблів застосовувалася інтарсія з чорного дерева, перламутру, слонової кістки (Бомбейська мозаїка), а також різьблення по слоновій кістці.

Пізніше, коли в Індії відзначився вплив Європи, з’явилися нові запити, які пожвавили тисячолітню майстерність індусів. З’явився новий, змішаний стиль. У XIX столітті в Європі знайшлося багато любителів індійських меблів, які купляли частіше за все із-за її пишного екзотичного декору. Перш за все шукали меблі, прикрашені так званою бомбейською мозаїкою. Все це призвело до пожвавлення індійського меблевого мистецтва. Нові індійські меблі хоча і стали набувати європейських форм, але завдяки рясно індійсько-арабській орнаментиці зберегли характерний індійський характер.

Індійський стиль меблів, незважаючи на чужі нам риси, цікавий і вельми декоративний. Поряд з ретельною обробкою деталей для нас, перш за все, справляє враження разюча пристрасть азіатських народів до помпезності і складної орнаментики, що не завжди органічно пов’язаний з призначенням того чи іншого виробу.

Сучасному індійському стилю характерні: бірюзові, малинові, жовтогарячі кольори, причому зовсім неповторні у своєму роді. Індійський шовк на дотик не такий гладкий і слизький, як китайський, трохи шорсткуватий. Меблі в індійських будинках низькі, випиляні в ручну з дуже міцного дерева. Характерна особливість – легка трансформація деталей будинку: стільчики і столи, ширми, ставні і двері часто “міняються ролями”. Пишна ажурна різьба в індійському меблевому мистецтві – свідоцтво особливої пристрасті індусів до декору, прикрас, вони використовували для орнаментики будь-яку можливість.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian