Loading...
ГОТИЧНИЙ 2018-08-03T11:09:33+03:00

Готичний

Cтиль архітектури, що зародився у Франції, відрізняється своєю вишуканістю. У ньому важливі не стільки застосовувані кольори і матеріали, скільки їх поєднання і стильова єдність зі стилістикою будинку, гармонія стародавніх предметів із сучасними. Картини в красивих багетах, дзеркала в позолочених рамах, килими і гобелени, оброблені тканинами стіни, гарно задрапіровані гардинами. Вікна у французьких будинках, до речі, йдуть від підлоги і завжди мають маленькі балкончики. Готичний стиль (2 пол. XII-XV ст.) – стиль складного психологічного стану, який став втіленням всього періоду Середньовіччя в розумінні сучасної людини. Готика – в основному архітектурний стиль, але і в дизайні інтер’єру йому властиві дуже істотні відмінності від інших стилів, свій власний характерний “образ”: величезні вікна, багатоколірні вітражі, світлові ефекти. Гігантські ажурні вежі, підкреслена вертикальність всіх конструктивних елементів. Динаміка і експресія форм пізньої “полум’яної” готики.

Фантастичні, що перевершують всі існуючі до цих пір, конструкції готики долають громіздкість каменю. Внаслідок цього, основними рисами можуть вважатися ірраціоналізм, дематеріалізація, прагнення вгору, містика, легкість, експресивність. Стіни перестають бути конструктивним елементом, стають більш легкими, облицьовуються деревом або прикрашаються розписом стін яскравих кольорів, килимами.

Характерними елементами готичного стилю стають стрункі колони, складні форми склепінь, ажурні орнаменти, вікна у формі троянди і стрілчасті склепіння, шибки у свинцевому обрамленні, з опуклого скла, але без фіранок. Картинами для прикраси кімнат користуються рідко. У той же час з’являється портретний живопис маслом і грав’юри по дереву. Живопис і скульптура виразні і експресивні. “Готичні троянди”, барвисті вітражі, розфарбована скульптура – все це говорить про особливу роль кольору в середньовіччі. Дощатий і м’який настил ранньоготичного інтер’єру пізніше застилали килимами. Стелі – це зазвичай дерев’яні, балочні конструкції з відкритими оформленими кроквами; зустрічається також декоративний розпис на стелі.

Центр інтер’єру в готичному стилі – багато оформлений камін або кахельна піч.

У формоутворенні важких і незграбних меблів домінує копіювання в дереві церковної архітектури. Типові меблеві вироби: високі двостулкові шафи з чотирма, шістьма або дев’ятьма фільонками, а також буфети на високих ніжках.

У декорі використовувалася плиточна мозаїка, майоліка; скрині обтягували шкірою, використовувалася багата металева (залізна і бронзова) фурнітура, мотиви сталактитів, виточені бруски. Фігурна ліпнина часом розписувалася і покривалася позолотою. Також використовували в орнаменті герби.

Основні матеріали: камінь, мармур, дерево (дуб, горіх, ялина, сосна, модрина, кедр європейський, ялівець). Колірна гамма: червоні, сині, жовті, коричневі відтінки + золоті та срібні нитки, а також пурпурні, рубінові, синяво-чорні, гвоздично-рожеві, зелені відтінки.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian