Loading...
ЄГИПЕТСЬКИЙ 2018-08-02T17:49:26+03:00

Єгипетський

Єгипет приховує багато таємниць, тому ніхто не знає, як насправді виглядали хороми єгипетських царів. До нас дійшли лише уривки описів і зображень в збережених давньоєгипетських джерелах. Тому краще слухати сучасних дизайнерів, які можуть стилізувати інтер’єр під Стародавній Єгипет.

Найкраще привнести в інтер’єр деякі елементи єгипетського стилю. Наприклад, вам сподобаються арки, колони або пілони.

Пілони –  це невисокі стовпи, які в Давньому Єгипті встановлювали біля входу в палаци. Подібні елементи роблять із пластику або гіпсокартону. Стіни і стелі можна прикрасити єгипетськими фресками. Це особливий вид живопису, характерний для Стародавнього Єгипту. Ще багаті єгиптяни розписували стіни піктографією. Щоб фарби не втрачали колишньої яскравості і не змивалися зі стін, стіни покривали розігрітим рідким склом.

Підлога в стародавньому Єгипті була золотою або срібною, точніше їх покривали плитками з дорогоцінного металу. Ви можете прикрасити підлогу плиткою під золото або срібло. Так само слід приділити увагу і дверям. Двері в приміщення, в єгипетські зали, найчастіше робилися з кедру. Прикрашали їх золотом і слоновою кісткою. Ви можете віддати перевагу звичайним дверям з імітацією позолоти і слонової кістки.

Штори і текстиль повинні бути як однотонними, світлих відтінків, так і прикрашеними строгим геометричним орнаментом. Особливо актуальні тут натуральні тканини, такі як бавовна, льон, тонка вовна. На приналежність інтер’єру до єгипетського стилю, так само, будуть вказувати предмети мистецтва та стильові акценти, притаманні цій частині світу. Для цього досить розмістити в кімнаті один або кілька предметів, характерних для цієї епохи.

Наприклад, в невеликих нішах можна розмістити картини або декоративні статуетки у вигляді голови сфінкса, змії-уреуса, жука-скарабея, яструба з розпростертими крилами, бюста Ніфертіті або невеликі піраміди. Елементи єгипетського начиння і фігурки священних тварин, а також картини з папірусів, карбовані тарілки – всі ті сувеніри, які ви вже, можливо, привезли з подорожі до Єгипту. А симетрично розставлені по кутах кімнати великі напольні керамічні вази внесуть останній штрих до створеного вами інтер’єру.

Для того, щоб додати інтер’єру свого будинку або квартири хоча б умовну схожість з покоями фараонів, зовсім не обов’язково споруджувати в центрі вітальні подобу піраміди Хеопса або ритуальної жаровні. Дизайнери радять спочатку визначитися, в якій мірі ви готові вписати єгипетський стиль в сучасний.

У першому випадку приміщення реконструюється повністю, змінюються пропорції, простір, обсяги. Це дуже кропітка і трудомістка робота, адже доведеться продумувати до найдрібніших деталей світлове зонування, розстановку меблів і багато чого іншого. Після такої радикальної переробки будинок буде просто «дихати» стародавньою цивілізацією.

Головне, щоб вони були витримані в єдиному стилі і грамотно позиціонувалися – вдало підібрані і розташовані візуальні акценти створять єгипетський антураж, додадуть приміщенню вишуканості і загадковості Давнього Єгипту.

Як варіант – вибирається один або декілька елементів стилю – наприклад, арка, колона або пілони. Інший спосіб створити єгипетський стиль обмежується включенням в інтер’єр стильового акценту. Для цього досить розмістити в кімнаті один або кілька предметів, характерних для цієї епохи. Такий варіант зажадає від вас мінімального рівня витрат грошей, часу і сил, зате вдасться логічно і виразно процитувати єгипетську естетику.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian