АРХІТЕКТУРА 2018-08-04T13:39:12+03:00

АРХІТЕКТУРА

Архітекту́ра — це одночасно наука і мистецтво проектування будівель, а також власне система будівель та споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людей відповідно до законів краси. На сучасному етапі розвитку людства архітектура становить одну з найважливіших частин засобів виробництва та матеріальних засобів існування людського суспільства.

ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ

АРХІТЕКТУРА

10 ІНОПЛАНЕТНИХ БУДИНКІВ МАЙБУТНЬОГО

Ми дивимося фільми про майбутнє з неймовірними хмарочосами, розумними будинками і квартирами, в яких всі процеси автоматизовані. Нам здається, що це плід уяви сценаристів і режисерів, але тим часом прогресивні архітектори вже зараз створюють проекти, які за зовнішнім виглядом і функціоналом знаходяться на межі фантастики і реальності. Якісь із цих проектів вже щосили реалізовуються, якісь ще чекають свого часу, але сподіваємося, що не тільки наші діти, але й ми самі встигнемо побачити ці казкові споруди, а може навіть прийняти участь у створенні чогось подібного.

Aequorea

Смілива фантазія бельгійського архітектора Венсана Кальбо. Проект носить назву Aequorea, а його будівництво планується в прибережних водах Ріо-де-Жанейро. За задумом автора такі будинки-міста повинні працювати на повному самозабезпеченні, надаючи населенню електрику, їжу і воду, використовуючи і переробляючи морські ресурси. Ну і звичайно, жителям таких міст забезпечені вид на море і приголомшливі краєвиди.

Вежа «Кобра» в Кувейті

Сobra Towers Kuwait – один з найбільш обговорюваних в мережі архітектурних проектів. Хмарочос-місто висотою в 1 кілометр планують побудувати в Кувейті до 2030 року. Ажіотаж викликаний не тільки розмірами будівлі, але і суперечками про те, як буде виглядати ліфт, адже в такій конструкції стандартна форма ліфта неможлива. Найімовірніше він буде функціонувати в стислому повітрі за принципом пневматичної труби. Вежа обіцяє стати не тільки найвищим, а й одним з найкрасивіших хмарочосів на Землі.

Біопіраміда

Рекреаційний комплекс, який планується побудувати між Каїром і древніми пірамідами. Технології споруди здатні стримувати наступ пустелі на місто. Хто знає, може ця піраміда, як і її попередники, стане для наших нащадків одним з чудес світу.

Ловець хмар

Революційний проект корейських архітекторів. Спорудження в прямому сенсі ловить хмари і транспортує їх в регіони, які страждають від посухи. Реалізація цього проекту не тільки змінить колір планети Земля, а й допоможе вирішити проблему регіонів, які страждають від неврожаю. У Львові буде більше сонячних днів, а ще це врятує від голоду центральну Африку – здорово.

Екологічний центр, Корея

Створений з ініціативи Національного екологічного інституту Південної Кореї комплекс розкинувся на 33000 гектарів. Це буде унікальне місце, в клиноподібних теплицях якого стануть проводитися дослідження в галузі екології. Будівлі центру побудовані таким чином, що внутрішні умови можуть самозмінюватися під впливом зовнішніх умов, що дозволить економити енергоресурси. Непогана властивість будівлі, враховуючи, скільки коштує в наш час опалення і електроенергія.

Екохмарочос «Dragonfly» в Нью-Йорку

Ще одна фантазія Венсана Кальбо. Вертикальний сад висотою в 700 метрів хочуть побудувати на острові Рузвельта. Це буде унікальний комплекс екосередовища, надсучасне селище всередині найбільшого мегаполісу світу. Всередині, за задумом автора, будуть розміщуватися прогулянкові зони, теплиці, молочні та м’ясні ферми. Однак, незважаючи на користь і екологічність, цей проект не викликав особливої підтримки у жителів міста, і його будівництво поки під великим питанням.

Туристичний комплекс в горах, Китай

Схожий на міжпланетну станцію з фантастичних фільмів комплекс «Даванг» буде завершено вже в самому найближчому майбутньому. 170-метрова споруда, що розкинулася над прірвою, включає в себе гірськолижний курорт, льодовий палац, аквапарк, висячі сади. Футуристичний курорт запускається в експлуатацію в цьому році – один з факторів, що свідчать про те, що майбутнє вже настало.

Хмарочоси на Марсі

Так-так, архітектори на повному серйозі розробляють і такі, божевільні на перший погляд, проекти. Будинки, які можуть самостійно пересуватися по червоній планеті і, збираючи необхідні елементи з її поверхні, виробляти вуглекислі парникові гази, тим самим нагріваючи Марс і поступово роблячи його придатним для життя. Неймовірно, чи не так.

Курорт під водою

Світ розваг не знає кордонів: архітектори бюро «103 International» розробили проект підводного курорту. Його площа вражає – 80 000 квадратних метрів. Готель, в якому всі вікна виходять на морські глибини (ось вже і правда «Sea View» 80 рівня), а ще такий же ресторан і розважальний комплекс. Для любителів більш традиційного проживання на відпочинку частина курорту розташована над водою.

Місто в небесах

Архітектор з Великобританії Цветан Тошков представив проект «City in the Sky» – комплекси в формі лотосів, що підносяться над усіма будівлями в місті. На вершині цих футуристичних «лотосів» розкинуться парки і зони відпочинку, в яких жителі мегаполісів зможуть відпочити від суєти, шуму і бруду великого міста. Тиша, спокій і хмари під твоїми ногами – найкращі ліки від стресів.

За весь час співпраці працівники фірми зарекомендували себе як кваліфіковані спеціалісти, які здатні вирішити практично весь спектр питань.

Ігор Пронь

Співпрацею задоволені, головне тримати все на такому ж рівні, проте оцінку поставив би 9 (за десятибальною системою), через те, що завжди є куди рости і розвиватись.

Дацюк Олександр
WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian