Loading...
АНТИЧНИЙ 2018-08-02T16:56:56+03:00

Античний

Античність – під античністю розуміється архітектура стародавньої Греції та Риму. Давньогрецька архітектура, що виникла на островах Егейського моря, була настільки гармонійною і цілісною, що згодом сприймалася пізнішими стилями (Ренесанс, Класицизм, Неокласицизм) як першоджерелом, як певний еталон для наслідування. Стилю притаманний поділ утилітарності і функції краси. Внутрішні приміщення були прикрашені настінним живописом і облицюванням. Підлоги найчастіше були мозаїчними, пізніше – покривалися килимами.

Розписна кесонна стеля доповнювалася рельєфними зображеннями, великими вазами з малюнками, тапаграмі (маленькими теракотовими статуетками). Для грецької орнаментики характерні як фігурні і рослинні, так і геометричні та архітектурні елементи. Характерний орнамент – спіральний, а також хвиляста лінія. В архітектурі використовувалися колони доричного, іонічного і коринфського ордерів, а також скульптурні портрети знаменитих людей, рельєфи та барельєфи на кам’яних плитах.

Колірна гамма: кольору слонової кістки, відтінки золотого, дзвінкий жовтий, синій і зелений, відтінки червоного (теракотовий), чорний.

Для створення інтер’єру квартири в античному стилі необхідно зробити перепланування квартири таким чином, щоб головне приміщення вийшло у вигляді прямокутного залу, по периметру якого розташовані інші кімнати. По краях холу розмістити гладкі колони з капітелями.

Стелю слід робити підвісною з гіпсокартону, бажано простої форми. По периметру стелі пустити рельєфний карниз з рослинним орнаментом чи складний багатофігурний барельєф. Для імітації античного простору можна використовувати елементи або імітацію частин будівель.

WhatsApp chat
EnglishRussianUkrainian